Phone: (+372) 54 626 595
Email: info@qstep.eu
Tallinn Office
Tallinn Office

Meist (in Estonian)

Meist

Qstep Logiciel OÜ on Eesti kapitalil rajatud lennukaupade, -posti ja e-kaubanduse logistika käsitlemise tarkvaralahendusi pakkuv ettevõte. Qstep on asutatud aastal 2014 peakorteriga Tallinnas. Kuue aastaga on Qstep’ist saanud oma valdkonna liider, osaledes IATA One Recordi tarneahela digitaliseerimise pilootprojektides.

Klientideks on kaubaterminalid, e-kaubanduse logistika teenusepakkujad ja erinevad logistika- ja ekspedeerimisettevõtted Eesti, Soome, Leedu, Saksa, Inglismaa, Hollandi lennujaamades. Qstep pakub turul ainulaadset SaaS (“Software as a Service”) tarkvara, mille abil on iga kliendi efektiivsus märkimisväärselt kasvanud: tööjõukulud langevad ja tootlikkus suureneb.

Qstep on Eesti Lennundusklastri liige alates 2019.

Qstep inimesed ja filosoofia

Hoolimata sellest, et Qstep asutati alles 2014 on meie meeskond arendanud viimased 10+ aastat erinevaid efektiivsust tagavaid logistilisi tarkvara lahendusi lennukaupade käitlemiseks. Meie filosoofia on ehitada komplektset ja läbipaistvat ökosüsteemi nii väikestele kui ka suurtele oma ala tegijatele.

Tehnoloogia ja turvalisus

Qstep lahendused on arendatud ainult Software as a Service (SaaS) põhimõttel. Tarkvara on kaitstud pahavarade ja viiruste eest. Integreeritud kommunikatsioon erinevate maade tollisüsteemidega ehitatud suhtlema üle SFTP protokollide või üle X-tee.

Tarkvara ülesanne on tagada andmete töötlemise täpsus ja kasutada maksimaalselt ära olemasolevat datat, et vältida tarbetuid andmesisestusi. Qstepi tarkvara platvorm vastab täielikult GDPR-ile.

Rahvusvahelised projektid (OneRecord)

Selle asemel, et oodata lennukauba tarneahelas uute standardite väljatöötamist ja nende laialdast kasutuselevõttu on Qstep otseselt osaline uute standardite väljatöötamises. Osaleme IATA One Recordi pilootprojektides, et kaasa rääkida uute andmevahetuse standardite väljatöötamisel.